FAKTA O KTERÝCH BYCHOM VŠICHNI MĚLI VĚDĚT ...
Všichni jsme už slyšeli o tom, že vzduch v městech a dokonce i na venkově je dnes velmi znečištěný. Věděli jste, že vzduch uvnitř našich domovů může být až 100 - krát horší než vzduch venku?
A přitom v uzavřených prostorách strávíme až 90% svého života.
Na špatném vzduchu doma se podílejí výpary z vaření, cigaret, chemikálií používaných při úklidu, spreje, svíčky, atd. Dnes je dobře známo velmi negativní působení levných lepených nábytku, kobercu, umělých materiálů. K tomu používáme počítače, tiskárny, televizory, atd. Za jediný rok uklidíme v průměrné domácnosti až 45 kg prachu. Každý den vdechneme 75 000 částeček prachu.

Je prach jen neškodná špína?
Částice prachu se tvoří především lidskou činností (do bytu se dostanou zvenčí a my uvnitř vytváříme další). Biologická součást domácího prachu, bioaerosol, obsahuje plísně, bakterie, nebo částečky jejich těl, roztoče a produkty jejich metabolismu, šupinky lidské kůže, vlasy, chlupy domácích zvířat, částečky textilií a potravin.
Prachové částice zvyšují celkovou nemocnost i úmrtnost, mají vliv zejména na onemocnění srdce a cév, zhoršují funkci plic, zvyšují spotřebu léků u astmatiků a zkracují délku života. Usazují se v kůži a ve sliznicích, v spojivkovém vaku, mají dráždivý účinek vedoucí k zánětům kůže, sliznic a spojivek. Ty nejmenší částice navíc na sebe vážou látky, z nichž mnohé, např. polyaromatické uhlovodíky, mají karcinogenní účinky.

Plísně a roztoči ...
V domácnosti se setkáváme s množstvím plísní. Jejich výskyt ovlivňují roční období, vyskytují se na stěnách, potravinách, pokojových rostlinách. Závažná je jejich produkce toxinů - zdravotní důsledky jsou známé jako "horečka ze zvlhčovačů" a jsou spojovány s klimatizací, zvlhčovači, atd.
Nebezpečí je v tom, že za vhodných podmínek se mohou dále rozmnožovat.
Roztoči a jejich výkaly jsou hrozbou nejen pro ty, kteří již trpí nějakou alergií, ale pro všechny, protože stále stoupá počet alergiků, u kterých se alergie objevuje náhle, ve vyšším věku. Je prokázáno, že vystavení se alergenům, pocházejících z těl roztočů, je v prvním roce lidského života významným spouštěčem astmatického záchvatu.

Za posledních 10 let se počet úmrtí způsobených astmatem, u dětí od 5 do 9 let, zvýšil pětkrát. V ČR je dnes 25% alergických dětí do 15 let a je zde registrovaných 255 000 astmatiků, přičemž každý pátý člověk je již registrován jako alergik. Je prokázáno, že každá desátá alergie přerůstá do astmatu.

Moderní budovy bez vzdušných vitaminů:
Pokud je náš domov postaven z kovu, oceli, zda betonu, pak tyto materiály vytvářejí tzv. Faradayovu klec, která velmi silně narušuje elektrické pole Země. A důsledky pro živý lidský organismus? Migrény, alergické reakce, podrážděnost, nevolnost, bolesti srdce, nespavost ...
Uvnitř moderních domovů a kanceláří bylo naměřených 30 aniontů na cm3. Anionty jsou "vzdušné vitamíny" a Světová zdravotnická organizace udává hranici 600 iontů na cm3 pro zdraví člověka. Pokud klesá hranice vzdušných aniontů pod 50 na cm3, zastavuje se pohyb řasinek v plicích (řasinky jsou odpovědné za samočisticí schopnost plic). Počet onemocnění na rakovinu plic neustále narůstá.
Nadměrné používání syntetických materiálů (koberce, čalounění, záclony, PVC), klimatizace, televize, počítače, tiskárny, kouř, smog zvyšují koncentraci kladných iontů - při vysoké koncentraci dochází k jejich vnikání do plic. Způsobují migrénu, alergické reakce, návaly horka, bolesti v krku, průduškový kašel, křeče. Zvyšují hladinu histaminu, což se projevuje bolestmi srdce, sennou rýmou, nevolností a nespavostí.

Co z toho plyne?
Dnes by měla mít každá rodina čističku vzduchu doma, minimálně v místnosti, ve které spíme, abychom našemu organismu zaručili skutečný odpočinek.
Therapy Air iOn není jen obyčejná čistička vzduchu. Skládá se ze dvou zařízení - filtrační část nám zajistí dokonalé vyčištění vzduchu od všech nečistot a pachů a generátor záporných iontů nám vytvoří co nejzdravější prostředí.

Kontaktujte nás / Contact us

Team 4 blue.jpg

SÍDLO

EMAIL a TELEFON

IČ a BANKA

BGMF Solution, s.r.o.,
Václava Trojana 1504/10,
Uhříněves, 104 00 Praha
info@bgmfsolution.com
www.bgmfsolution.com
+420 252 548 186, +420 227 031 838
IČO: 04105613, DIČ: CZ04105613
Fio banka, a.s. 2300801298 / 2010
IBAN: CZ4820100000002300801298

Napište nám / Write us

logoft.png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one